Зниження ефективності української ППО: авіаексперт вказує на кілька причин
У ніч на 29 червня російська армія завдала найбільшого з початку війни повітряного удару по Україні. За даними ЗСУ, російські військові запустили 537 безпілотників і ракет. Попередня рекордна атака була зафіксована 9 червня, тоді Росія випустила по українських містах 499 безпілотників і ракет.
Останній обстріл був більш ефективним для російської армії: своїх цілей могли досягнути 67 дронів і ракет. А на початку місяця українська ППО не змогла збити 20 повітряних цілей, включно з БПЛА і ракетами, пише телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».
Під час відбиття атаки 29 червня ЗСУ втратили винищувач F-16, повідомили в Повітряних силах ЗСУ. Загинув пілот Максим Устименко.
За даними українських військових, він відвів літак, який отримав пошкодження, від населеного пункту, але не встиг катапультуватися.
Це третій F-16, втрачений українськими військовими.
Згідно з аналізом агентства Associated Press, українська ППО почала гірше перехоплювати російські дрони. Якщо в листопаді 2024 року тільки 6% запущених Росією БПЛА вражали ціль, то до червня 2025 року таких дронів було вже 16%. Під час деяких нічних атак майже половина дронів долали українську ППО.
Наприкінці травня британський журнал The Economist писав: українські інженери, які розбирають російські дрони, виявили, що нові безпілотники типу Shahed більше не чутливі до систем радіоелектронної боротьби, оскільки не покладаються на GPS. Вони управляються штучним інтелектом і використовують українську мобільну мережу.
Чому ефективність української ППО знижується – в етері телеканалу «Настоящее время» розповів ексофіцер Повітряних сил України, заступник директора компанії-виробника засобів РЕБ Анатолій Храпчинський.
Далі читайте тут
Генштаб ЗСУ: РФ втратила за добу понад 1100 військових і 40 артсистем
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 022 090 своїх військових, зокрема 1110 осіб – за останню добу, такі дані станом на ранок 2 липня наводить український Генштаб.
Серед інших російських втрат командування ЗСУ наводить такі:
- танки – 10985 (+2 – за останню добу)
- бойові броньовані машини – 22931 (+3)
- артилерійські системи – 29794 (+40)
- РСЗВ – 1427
- засоби ППО – 1191 (+1)
- літаки – 420
- гелікоптери – 340
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 43013 (+73)
- крилаті ракети – 3436
- кораблі / катери – 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка й автоцистерни – 53786 (+90)
- спеціальна техніка – 3921.
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Розвідка Великої Британії 5 березня заявила, що Росія від початку 2025 року, ймовірно, втратила приблизно 90 тисяч військових убитими і пораненими у війні проти України.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.
На Харківщині внаслідок атаки дронів є загиблий і поранений – влада
У ніч на 2 липня російські дрони били по Куп’янському району, унаслідок чого є загиблий і поранений, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Село Борівське, за попередніми даними, атакували п’ять БпЛА типу «Герань-2», там спалахнули складські приміщення, сіно в тюках та два мікроавтобуси на території сільгосппідприємства.
«Площа пожежі, яка наразі локалізована, сягнула 800 квадратних метрів. На жаль, є загиблий та поранений», – указав Синєгубов.
Село Волоська Балаклія також, за попередніми даними, атакували п’ять російських дронів. Унаслідок атаки горіли конструктивні елементи складського приміщення на території сільгосппідприємства.
Білий дім: США зупинили постачання деяких типів озброєнь Києву
Сполучені Штати зупиняють постачання деяких типів озброєнь Україні, повідомляє телеканал CBS.
У заяві представника Білого дому, яку цитує CBS, ідеться про те, що «ухвалене рішення поставити на чільне місце інтереси Америки після того, як міністерство оборони провело огляд військової допомоги, яку надає наша країна іншим країнам світу». Як пояснило одне з джерел CBS в адміністрації США, рішення ухвалене через побоювання з приводу скорочення американських арсеналів озброєнь.
Про які типи зброї йдеться, офіційно не повідомляється. За даними NBC News, що посилається на свої контакти в Пентагоні та Конгресі, міністр оборони США Піт Геґсет дав вказівку зупинити надсилання в Україну партії ракет та боєприпасів. Серед них ракети-перехоплювачі для систем ППО Patriot, снаряди для гаубиць, ракети Hellfire, ракети «повітря-повітря».
Від початку цієї доби на фронті було 112 боєзіткнень – Генштаб ЗСУ
Від початку цієї доби на фронті було 112 боєзіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, на Покровському напрямку впродовж дня війська РФ здійснили 29 штурмових та наступальних дій – активність противника спостерігалася в районах населених пунктів Мирне, Попів Яр, Коптєве, Лисівка, Новосергіївка, Муравка, Горіхове та Олексіївка. Бої не вщухають до цього часу у трьох локаціях.
На Лиманському напрямку противник 18 разів штурмував позиції українських захисників поблизу населених пунктів Копанки, Новий Мир, Середнє, Зелена Долина, Колодязі, Нововодяне, Греківка, Рідкодуб, Мирне та у бік Серебрянки, ще одне боєзіткнення триває досі.
Також російські війська продовжують свої атаки на Південно-Слобожанському, Північно-Слобожанському, Курському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському та Оріхівському напрямках.
Генштаб ЗСУ та ГУР повідомляють про ураження НПЗ у Саратовській області РФ
Генеральний штаб ЗСУ та Головне управління розвідки повідомляють про ураження нафтопереробного заводу у Саратовській області РФ.
Як повідомляє пресслужба Генштабу, в рамках зниження наступальних можливостей противника сьогодні підрозділи ГУР у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали ураження по території заводу АТ «Саратоворгсинтез» у Саратовській області РФ.
У штабі стверджують, що потужності цього НПЗ використовуються окупантами для забезпечення пально-мастильними матеріалами військових підрозділів РФ, що задіяні у збройній агресії проти України.
Підтверджено влучання по території об'єкта – зокрема пошкоджено технологічні установки, виникла пожежа, повідомляє Генштаб ЗСУ.
Результати ураження уточнюються.
Cили РФ атакували прикордонне село на Чернігівщині, поранена людина – ОВА
Російські війська атакували прикордонне село на Чернігівщині, поранена людина, повідомив голова обласної військової адміністрація Вʼячеслав Чаус.
«Сьогодні вдень росіяни обстріляли прикордонне село Семенівської громади. Вдарили декількома FPV-дронами по звичайному подвірʼю. Унаслідок обстрілу постраждав 76-річний цивільний чоловік, тамтешній мешканець», – написав він у телеграмі.
Чоловіка госпіталізували з контузією.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Лубінець заявив про чергову ймовірну страту РФ українського військовополоненого
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив про черговий воєнний злочин Росії – ймовірну страту українського військовополоненого.
«У соцмережах поширюється відео: видно, як людину прив’язали до мотоцикла і волочили дорогою. Це демонстративна жорстокість і черговий воєнний злочин РФ. Відправив офіційні листи до ООН та МКЧХ», – написав він у телеграмі.
Офіс генерального прокурора повідомив 23 травня, що в Україні від початку повномасштабного вторгнення розслідують 75 кримінальних проваджень за фактами вбивства 268 полонених російськими військовими.
CNN 21 травня оприлюднив розслідування, за даними якого, зокрема, російські військові отримують накази від свого командування вбивати українських військовополонених.
Управління ООН з прав людини задокументувало достовірні свідчення щодо страти щонайменше 35 українських військовополонених. Про це йдеться у звіті організації, оприлюдненому 30 червня.
Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляв, що спостерігає збільшення кількості страт російськими військовими українських військовополонених, і наголошував, що російські командири, ймовірно, «потурають, заохочують або прямо наказують» здійснювати розстріли.
Командир 110-ї окремої механізованої бригади загинув через удар РФ по Гуляйполю – Зеленський
Командир 110-ї окремої механізованої бригади Сергій Захаревич загинув у результаті російського удару по Гуляйполю, повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Сьогодні весь день тривав розбір завалів після удару по Гуляйполю. На жаль, є втрати – і військові, і цивільні. Загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади полковник Захаревич», – сказав він у своєму відеозверненні.
За його словами, понад 30 були поранені. Триває повне розслідування обставин цього удару.
Раніше стало відомо, що сьогодні загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади полковник Сергій Захаревич. Про це повідомили Генштаб ЗСУ та дружина Захаревича.
«Сьогодні, на жаль, загинув командир бойової бригади полковник Сергій Захаревич – офіцер честі, лідер, якого поважали побратими і якому довіряли підлеглі. Наша армія втратила ще одного представника нового покоління українських офіцерів, які зросли в боях, стали взірцями мужності та ініціативного військового лідерства», – йдеться у повідомленні штабу.
Вранці 1 липня сили РФ завдали ракетного удару по Камʼянському району. Як повідомляли у Дніпропетровській ОВА, є загиблі та поранені, зруйнована інфраструктура.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Кремль різко змінив риторику щодо військових витрат – СЗР України
Кремль різко змінив риторику щодо військових витрат, звертає увагу Служба зовнішньої розвідки України.
Як зазначає українська розвідка, очільник МЗС РФ Сергій Лавров під час візиту у Киргизстан наголосив, що «миролюбива» Росія на відміну від НАТО планує скоротити витрати на оборону, днем раніше цей меседж озвучив Путін.
За спостереженнями СЗР, різка зміна економічної риторики Кремля відбулася після заяв міністра економічного розвитку Росії Решетнікова і глави Центробанку РФ Набіулліної, що країна «перебуває на межі рецесії» та скорочення на 13 % витрат на соціальну сферу.
Служба зовнішньої розвідки вважає, що таким чином Москва намагається за допомогою чергового «пропагандистського трюку» пом’якшити наслідки майбутнього економічного колапсу.
«Санкційний тиск скоротив доходи від продажу російської нафти та газу на 33% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Катастрофічно зростає заборгованість російських роботодавців із виплати заробітної плати: у січні – майже 4,8 мільйона доларів США, а станом на 1 червня – перевищила 21 мільйон доларів. Цьогоріч РФ збільшує тарифи на комунальні послуги майже на 13%, а з травня наступного року цей показник становитиме 20 % (+7 %)», – йдеться у повідомленні СЗР.
У щорічному звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) зазначалося,що військові витрати Росії в 2024 році сягнули приблизно 149 мільярдів доларів – це на 38% більше, ніж у 2023 році, і вдвічі більше, ніж у 2015 році.
Генштаб ЗСУ підтвердив удар по пункту управління армії Росії на Донеччині
Сили оборони 30 червня вдарили по пункту управління 8-ї загальновійськової армії збройних сил Росії на тимчасово окупованій території Донецької області, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України 1 липня.
«Цей високоточний удар суттєво ускладнює здатність ворога планувати та вести операції в напрямках Покровська та Торецька. Сили оборони України й надалі послідовно руйнуватимуть систему управління та зв’язку збройних сил країни-агресора», – заявляє штаб.
Командування додає, що втрати російської армії внаслідок удару уточнюються.
Проєкт Донбас.Реалії повідомляв, що в тимчасово окупованому Донецьку ввечері 30 червня пролунали вибухи. У місцевих телеграм-каналах з’явилися відео та фото з густим димом над містом і будівлями, що палають.
Місце влучання легко геолокується – це будівля Донецького науково-дослідного інституту кольорових металів.
Збройне угруповання «ДНР» заявляло про нібито загиблу й постраждалого в окупованому Донецьку внаслідок «атаки ЗСУ» на Ворошиловський район міста, а також про постраждалого в Горлівці.
Редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити ці заяви.
Макрон закликав Путіна домовитися про припинення вогню в Україні «якомога швидше»
Президент Франції Емманюель Макрон закликав російського президента Володимира Путіна домовитися про припинення вогню в Україні «якомога швидше», повідомив Єлисейський палац.
Розмова тривала понад дві години.
«Він закликав до встановлення якомога швидше припинення вогню та початку переговорів між Україною та Росією для міцного та тривалого врегулювання конфлікту», – йдеться у заяві французького президента.
Макрон також «підкреслив непохитну підтримку Францією суверенітету та територіальної цілісності України».
Це була перша телефонна розмова Макрона і Путіна з 2022 року.
Кремль заявив про «змістовну» телефонну розмову Путіна з Макроном. За повідомленням, під час розмови Путін заявив, що «український конфлікт – це прямий наслідок політики західних держав», а у контексті перспективи мирного врегулювання Путін знову заявив про «усунення першопричин української кризи» та «нові територіальні реалії».
Напередодні спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог закликав РФ до негайного припинення вогню та переходу до тристоронніх переговорів для припинення війни. Він додав, що Росія «не може продовжувати зволікати, бомбардуючи цивільні цілі в Україні».
Натомість Кремль заперечує, що Москва гальмує мирні переговори.
Американський Інститут вивчення війни ISW раніше неодноразово наголошував, що Росія просуває вимоги, рівносильні повній капітуляції України, і що РФ продовжуватиме просувати цю мету доти, доки Путін вірить, що може військовим шляхом перемогти в Україні. Щоб змінити це, зазначають аналітики, потрібна подальша підтримка України Заходом, зокрема США.
В ISW також заявляли, що Росія намагається затягнути мирні переговори щодо припинення війни проти України, щоб продовжувати просування на полі бою і для отримання подальших поступок.
Пєсков в інтерв’ю британській телекомпанії Sky News, опублікованому 20 червня, заявив, що Росія не має наміру укладати перемир’я з Україною, як пропонували, зокрема США, оскільки має «стратегічну перевагу» у війні.
Кремль заявив про «змістовну» телефонну розмову Путіна і Макрона
Кремль заявив про «змістовну» телефонну розмову російського президента Володимира Путіна з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Як пише пресслужба Кремля, співрозмовники детально обговорили ситуацію на Близькому Сході в контексті ірано-ізраїльської конфронтації та американських ударів по іранських ядерних об'єктах.
Окремо зазначається, що під час розгляду ситуації навколо України Путін заявив, що «український конфлікт – це прямий наслідок політики західних держав, які протягом багатьох років ігнорували інтереси безпеки Росії, створювали в Україні антиросійський плацдарм, потурали порушенням прав російськомовних жителів, а тепер ведуть лінію на затягування бойових дій».
За повідомленням, у контексті перспективи мирного врегулювання Путін знову заявив про «усунення першопричин української кризи» та «нові територіальні реалії».
Французька сторона наразі про цю розмову не повідомляє. Невідомо, за чиєї ініціативи відбулася ця розмова.
Це була перша телефонна розмова Макрона і Путіна з 2022 року.
Напередодні спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог закликав РФ до негайного припинення вогню та переходу до тристоронніх переговорів для припинення війни. Він додав, що Росія «не може продовжувати зволікати, бомбардуючи цивільні цілі в Україні».
Натомість Кремль заперечує, що Москва гальмує мирні переговори.
Американський Інститут вивчення війни ISW раніше неодноразово наголошував, що Росія просуває вимоги, рівносильні повній капітуляції України, і що РФ продовжуватиме просувати цю мету доти, доки Путін вірить, що може військовим шляхом перемогти в Україні. Щоб змінити це, зазначають аналітики, потрібна подальша підтримка України Заходом, зокрема США.
В ISW також заявляли, що Росія намагається затягнути мирні переговори щодо припинення війни проти України, щоб продовжувати просування на полі бою і для отримання подальших поступок.
Пєсков в інтерв’ю британській телекомпанії Sky News, опублікованому 20 червня, заявив, що Росія не має наміру укладати перемир’я з Україною, як пропонували, зокрема США, оскільки має «стратегічну перевагу» у війні.
Умєров: Україна запускає програму спільного виробництва зброї з партнерами по «Рамштайну»
Україна запускає програму спільного виробництва зброї з міжнародними партнерами на своїй території та в країнах-учасниках формату «Рамштайн» – про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров 1 липня.
«Ми маємо безцінний досвід ведення сучасної війни, власне ефективне озброєння та військову техніку, і можливість випробовувати все це безпосередньо на полі бою», – заявив він.
За словами міністра, незабаром українські виробники зброї та військової техніки отримають спеціальний правовий та податковий режим, який дозволить їм «швидко масштабувати та модернізувати виробництво, а також будувати нові потужності».
Йдеться передусім про створення нових заводів і виробничих майданчиків на території України та за кордоном, у країнах-учасниках Контактної групи з питань оборони, уточнив міністр:
«Усе вироблене на цих виробництвах озброєння до закінчення війни буде постачатися нашим Силам оборони. Це новий тип військово-промислової співпраці, де Україна – рівноправний партнер та гравець на світовому оборонному ринку».
Він додав, що Міноборони разом із комітетом Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики презентували підприємствам українського оборонно-промислового комплексу ключові положення чотирьох законопроєктів. Ці документ стосуються змін до податкового, митного, бюджетного законодавства та Кримінального кодексу і спрямовані на розвиток галузі та посилення безпеки виробництва.
Як анонсує Умєров, перше голосування у Верховній Раді щодо цього пакету відбудеться вже цього місяця, і він очікує на позитивне рішення від народних депутатів.
Напередні, після зустрічі з данською прем’єр-міністеркою Метте Фредеріксен, президент Володимир Зеленський заявив, що Данія стане першою країною, з якою Україна запустить спільне оборонне виробництво.
24 червня міністри оборони України та Данії Рустем Умєров і Троельс Лунд Поульсен у Гаазі підписали Лист про наміри, який передбачає оборонне виробництво на території скандинавської країни. За словами Умєрова, Данія вже виділила 500 мільйонів крон для запуску українського оборонного виробництва на своїй території. Усі потужності, створені в межах проєкту, працюватимуть на зміцнення українських Сил оборони.
В Україні запрацювала Єдина платформа щодо людей, зниклих безвісти – МВС
Міністерство внутрішніх справ 1 липня презентувало Єдину інформаційну платформу з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Як повідомляє пресслужба відомства, платформа є офіційним онлайн-порталом для координації розшуку людей, зниклих безвісти за особливих обставин, а також підтримки їхніх родин:
«Платформа містить покрокові інструкції щодо подання заяви про розшук, здачі зразків ДНК для ідентифікації, отримання витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також роз’яснення щодо прав і соціальних гарантій родин».
За словами директорки Департаменту комунікації МВС Мар’яни Реви, створення платформи було реакцією на потребу суспільства мати єдиний ресурс, де можна знайти всю необхідну інформацію.
«Наше першочергове завдання – допомогти людям і максимально налагодити з ними зв’язок, щоб вони відчували, що не залишилися наодинці, і що відповідні органи роблять усе можливе для розшуку їхніх рідних. Для цього ми зібрали інформацію від усіх відповідальних структур, що безпосередньо займаються пошуком зниклих безвісти, й створили цю платформу», заявила вона.
МВС уточнює, що на платформі зібрані:
- алгоритми дій у разі втрати зв’язку з близькою людиною
- інструкції щодо подання заяви, переліки документів, зразки заяв
- контакти установ, в тому числі міжнародних, які займаються пошуком та ідентифікацією
- інформацію про повноваження Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, та можливість записатися на прийом
- блок з найчастішими питаннями, який буде постійно оновлюватися
- новини, пов’язані з тематикою зниклих безвісти та ідентифікації
- контакти гарячої лінії для отримання консультацій
- механізм повідомлення про корупцію в разі неправомірних чи шахрайських дій
Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов уточнив, що кожен із державних органів та міжнародних організацій, представлених на платформі, буде наповнювати її актуальною інформацією через офіційні канали.
У лютому 2025 року Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов розповів, що в Реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, перебуває 62 948 людей.
ОВА: через удар РФ по Дніпропетровщині є руйнування інфраструктури та загиблі
Через удар РФ по Камʼянському району на Дніпропетровщині є руйнування інфраструктури та загиблі, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Однак кількість загиблих він не уточнив.
«На жаль, через ворожий терор (ракетної атаки по Камʼянському району – ред.) сьогодні знову загинули люди. Внаслідок ракетного удару у Кам'янському районі є руйнування інфраструктури та магазинів. Пожежу рятувальники загасили», – написав він у телеграмі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Рада на найближчому засіданні розгляне законопроєкт про ратифікацію угоди щодо спецтрибуналу для РФ – Стефанчук
До Верховної Ради України надійшов законопроєкт щодо ратифікації угоди про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, повідомив голова Ради Руслан Стефанчук.
«Це є обов’язковою умовою для того, щоб угода, підписана 25 червня 2025 року в Страсбурзі, набула чинності відповідно до Закону України «Про міжнародні договори України»...Створення спеціального трибуналу стане важливим кроком для притягнення керівництва росії до відповідальності за злочин агресії проти України», – написав він у фейсбуці.
За його словами, Верховна Рада розгляне цей проєкт закону на найближчому пленарному засіданні.
Президент України Володимир Зеленський і генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе 25 червня підписали угоду про Спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії проти України.
Згодом голова держави повідомив, що доручив команді ОП та МЗС сформувати «чіткий графік практичних кроків для створення трибуналу – фіналізації необхідних домовленостей із партнерами, запуску інституції та забезпечення її реальної роботи».
МОЗ повідомляє про скасування ще 445 рішень медико-соціальних експертних комісій щодо посадовців
Тривають перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій щодо посадовців, повідомляє Міністерство охорони здоров’я 1 липня.
Відомство нагадує, що проводить перевірки спільно з правоохоронцями на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року.
За інформацією, яку надали Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора, до перевірки включили 2 630 справ співробітників понад 70 державних органів, яким встановили інвалідність.
1 692 справи вже розглянув Центр оцінювання функціонального стану, ще 423 людини викликали на дообстеження для уточнення функціонального стану.
«За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям вже скасовано, а в 286 випадках прийняті нові рішення, зокрема про зміну групи інвалідності (226 випадки), чи зміни терміну встановлення інвалідності (60 випадків)», – йдеться в повідомленні.
Міністерство уточнює, що найбільше перевірок триває щодо посадовців:
- Державної митниці – 810 справ, із яких 369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, у 78 випадках – рішення змінено
- Державної податкової служби – 518 справ, з них 291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 – змінені
- органи прокуратури – 448 справ, 203 з них розглянули, 80 рішень було скасовано, у 45 випадках рішення змінено, 121 людину викликали на дообстеження
30 грудня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон №12178, який передбачає ліквідацію в Україні медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
У жовтні Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачало ліквідацію медико-соціальних експертних комісій, перевірку їхніх рішень і реформування системи МСЕК в Україні. Через кілька днів уряд на виконання рішень РНБО і президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.
Експорт припинений. Чому Сербія уже не продає за кордон снаряди
Сербія припиняє весь експорт боєприпасів після рішення президента Александара Вучича. Балканська країна стикається з проблемами щодо експорту до Ізраїлю та підозрами Москви щодо того, що боєприпаси, вироблені в Сербії, потрапили до України.
Що вплинуло на це рішення та яким є вплив Росії у припиненні експорту?
Масована атака на окупований Донбас: що відомо
У ніч проти 1 липня окуповані Донецьк та Луганськ зазнали однієї з наймасштабніших повітряних атак за час повномасштабного вторгнення РФ. Задіювались дрони-камікадзе та крилаті ракети – ймовірно, Storm Shadow/Scalp (це те, що можна встановити за даними об’єктивного контролю).
Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) розповідають, що відомо про атаку та її результати.